Magický kúsok prírody vo vašom byte

Domorodci z Papuy-Novej Guiney, indiáni v Amazonskom pralese si z motýľov a chrobákov vytvárajú nádherné ozdoby do vlasov. Vo vyspelých krajinách sú však tropické motýle obľúbené hlavne ako bytové dekorácie na stenu. Táto dekorácia z prírody očarí takmer každého, kto ju vo vašom byte uvidí.

Fascinujúce farby a tvary

Používajú sa druhy žijúce pôvodne v exotických krajinách ako Madagaskar, tropická oblasť Afriky a Južnej Ameriky. Motýle a chrobáky z týchto oblastí totiž hýria najväčším bohatstvom a krásou farieb.

Pri poletovaní v prírode sa krídla s krehkými šupinkami často odrú, a tak sa už dnes motýle nechytajú, ale priamo pestujú z húseníc. Motýlie krídla si tak uchovajú svoju prvotnú krásu.

Dekorácie vyrobené odborníkom

Na výrobu dekorácií z motýľov, chrobákov a iného hmyzu, či rôznych iných prírodnín sú potrebné odborné entomologické znalosti, veľká skúsenosť a zručnosť. Celý proces výroby je ručnou prácou, vrátane originálnych entomologických škatúľ.

Motýlie krídla: Obe ich strany sú veľmi husto pokryté drobnými šupinkami. Tie sú drobnou stopkou pripojené k povrchu krídla a vzájomne sa prekrývajú ako škridly na streche. Majú veľmi zložitú stavbu z priečnych a pozdĺžnych rebierok a trámikov, medzi ktorými je prázdna vzduchová vrstva. Lesklá farba krídla je vytvorená lomom svetelných lúčov. Farba krídel vzniká aj prítomnosťou chemicky zložitých farbív a tiež kombináciou oboch možností.

Nie sú motýle a ostatný hmyz chránené?

Motýle a iný hmyz, ktoré tu ponúkam nie sú chránené žiadnym z uvedených medzinárodných dohovorov:

  • CITES (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora)
  • EU regulation on trading with species of wild Fauna and Flora
  • IUCN Red List of threatened species

Nakupovať podľa kategórie

Nové v

Najpredávanejšie